Datum: 5. - 6. 9: 2009
Počet účastníků: 15
Lektoři: Paed Dr. Věra Čadilová, PhDr. Hynek Jůn, Ph.D

O víkendu proběhl další z řady seminářů našeho projektu: "Rozvoj výchovně vzdělávací a zdravotně rehabilitační péče o žáky s kombinovanými vadami".
   Školení proběhlo pod vedením špičkových odborníků ze sdružení APLA Praha. V prvním bloku (sobota) nás Paed Dr. Věra Čadilová seznámila s obecným vymezením pervazivních vývojových poruch, s rozdělením dětského autismu dle míry adaptibility, s nosologickými jednotkami z autistického spektra poruch a metodikou výchovy a vzdělávání lidí s autismem (strukturované učení - TEACCH Program + Loovasova intervenční terapie).
   Ve druhém bloku (neděle) nás PhDr. Hynek Jůn, Ph.D - kognitivně behaviorální terapeut seznámil s možností terapie u problémového chování, s typy zvládáním agrese. Seminář byl proložen spoustou konkrétní případů z praxe.
Seminář byl pro všechny zúčastněné jistě velmi inspirující a přínosný.

Dalibor Gazda
koordinátor realizace projektu