Ve dnech 12.-14.3.2010 proběhl poslední ze série odborných seminářů z grantu "Rozvoj výchovně vzdělávací a zdravotně rehabilitační péče o žáky s kombinovanými vadami" a to seminář:

Intervenční program instrumentálního obohacení Reuvena Feuersteina - II.

Tímto posledním odborným seminářem jsme ukončili odborná školení, která se realizovala v rámci jmenovaného projektu EU.
Veškeré semináře měly vysokou odbornost, vynikající lektory a vysoce odborný výklad a průběh. Závěrečné výsledky a výstupy z těchto seminářů se promítly nejen do vypracovaných metodik, ale i do Individuálních výchovně vzdělávacích a zdravotně rehabilitačních plánů žáků školy. Všichni zaměstnanci školy byli se závěry seminářů seznámeni na prezentaci, která proběhla ve dnech 17. a 21.11.2009.
   Věřím, že do praxe zavedené metody a speciálně - pedagogické postupy, které vyšly z daných seminářů, kladně ovlivní další růst našich handicapovaných žáků a pomohou jim v jejich dalším vývoji a následné integraci.
   Neoddiskutovatelným faktem je i odborný růst a posun všech účastníků těchto odborných kurzů. Všichni jsme si kvalitně obohatili svá pracovní portfolia, zamysleli se nad svou dosavadní prací, nad pedagogickými postupy, mnohé přehodnotili, v mnohém se utvrdili, ale určitě jsme se i my a nejen naši žáci, hodně posunuli v naší náročné profesi.
Dagmar Mazáková, manažer projektu, 19.3.2010