Očekávané výsledky a dopady daného projektu mnohonásobně přesáhly mé očekávání. Žáci se zdokonalili v práci na PC, samostatně pracují s počítači, získali mnoho praktických dovedností, na vybraných sw aplikacích si prohlubují vědomosti daného učiva, mnoho žáků využívá PC i doma při plnění úkolů, což dříve nedělali, někteří se naučili pracovat s internetem, Skypem, ICQ. Založili si ICQ a skype přes něž spolu komunikují. Žáci s těžkým mentálním postižením a žáci s autismem velmi rádi pracují na PC, zlepšila se jejich komunikační schopnost, rozvoj slovní zásoby, koordinace oko ruka, při práci s myší. Počítače opravdu žákům s kombinovaným postižením přinesly mnoho pozitivního pro jejich všestranný rozvoj a další vzdělávání.
   V této souvislost nemůžu opomenout další dopad realizace daného projektu a to je zvýšení odbornosti zaměstnanců a jejich obohacení na školeních, která byla součástí projektu. Realizační tým se zdokonalil v práci na PC, nahlédl do problematiky týmové spolupráce, projektového managmentu, syndromu vyhoření aj. Vypracováním metodik (pracovních manuálů) na dané sw aplikace si vyzkoušeli, jak náročné je nejen správně zvolit sw aplikaci, ale taktéž ji zpracovat do manuálu, podle kterého by mohli vyučovat i ostatní kolegové. Při zpracování metodik uplatnili především ty zkušenosti a praktické dovednosti, které získali na počítačových kurzech na VŠB Ostrava.
   Projekt a jeho realizace byl hodně náročný, ale všechny, kdo na něm participovali velmi obohatil.

Všem děkuji za profesionální realizaci projektu.

Mgr. Dagmar Mazáková
manažer projektu