Ve dnech 16.-22.2.2009 proběhl v rámci grantu EU Rozvoj výchovně vzdělávací a zdravotně rehabilitační péče o žáky s kombinovanými vadami první z plánovaných seminářů, a to INTERVENČNÍ PROGRAM INSTRUMENTÁLNÍHO OBOHACENÍ (INSTRUMENTAL ENRICHMENT) REUVENA FEUERSTEINA, které přednáší Doc. PhDr. Věra Pokorná.

Nikdo z nás jsme netušili, co tato metoda obnáší, tak jsme byli v očekávání, co nám metoda přinese. Po intenzivní sedmidenní práci jsme všichni dospěli k závěru, že nás seminář velmi nadchl a obohatil, ale i spoustu věcí jsme si zažili, což je důležité v naší práci, umět se vcítit do žáka a nahlédnout na věc z jeho strany.

Paní Pokorná vedla seminář velmi zajímavě a profesionálně, což mělo samozřejmě velký podíl na celém průběhu a pracovní atmosféře semináře.

Zpětné vazby od všech kolegů, kteří seminářem prošli, mám jen ty nejkladnější. Někteří zaměstnanci začali ihned po semináři aplikovat některé postupy se svými žáky. Už nyní se těšíme na návazný seminář INTERVENČNÍHO PROGRAMU INSTRUMENTÁLNÍHO OBOHACENÍ (INSTRUMENTAL ENRICHMENT) REUVENA FEUERSTEINA.

Všem děkuji za profesionální realizaci projektu.

Mgr.Dagmar Mazáková, manažer projektu