V rámci projekt EU Rozvoj výchovně vzdělávací a zdravotně rehabilitační péče o žáky s kombinovanými vadami, proběhl v Praze odborný seminář synergické reflexní terapie. Seminář byl zaměřen nejen na teorii, ale zároveň i praxi, kterou jsme si vyzkoušeli mezi sebou navzájem. Kurzu se účastnily i dvě maminky se svými dětmi, tudíž jsme měli možnost sledovat přímou, odbornou práci v oblasti SRT.

Seminář byl velmi náročný, ale profesionálně vedený a velmi přínosný. Čekají nás závěrečné teoretické i praktické zkoušky, které jsou nezbytné k získání certifikátu.

Definice Synergické reflexní terapie (SRT):

SRT je kombinace reflexně-terapeutických manuálních technik, založená na principu synergie a působící na téměř všechny tělní systémy pomocí současného nasazení specifické kombinace různých reflexních metod spojených s korekcí patologického držení těla při jednom ošetření.
   SRT zahrnuje kombinaci různých léčebných interdisciplinárně pojatých postupů či technik na reflexní a neurofyziologické bázi.
   SRT je samostatný léčebný koncept, vyvinutý ortopedem a traumatologem doktorem Waldemarem Pfaffenrotem pro léčbu a prevenci následků mozkových hybných poruch, např.dětské mozkové obrny a dalších neuro-ortopedických nemocí u dětí a dospělých. Její léčebná působnost je prokázána také u dalších poruch hybného aparátu jako jsou např. vrozené vady nosného aparátu, skoliózy, revmatoidní stavy, poúrazové a pooperační stavy.