Místo konání:  Soukromá ZŠ speciální, Wolkerova 5, Ostrava - Mar. Hory

Počet účastníků:  9

Lektoři:  Mgr. Libuše Kubová, Krista Hemzáčková

Seminářem nás provázely zkušené lektorky, mj. autorky několika učebnic, které spolu s ostatními kolegy již ve své práci využíváme. Celý seminář probíhal v přátelské atmosféře a byl zaměřen především na prvotní čtení a počty, byl doprovázen mnoha prezentacemi, videoukázkami a originálními pomůckami.
   Od tohoto semináře jsem očekával nové poznatky a přístupy ke vzdělávání žáků s těžším mentálním postižením. Moje očekávání se splnilo, potvrdil jsem si správnost používaných postupů, dostal jsem odpovědi na mnohé otázky a rozšířil poznatky.
   Zklamalo mě, že množství již zcela propracovaných a dlouhodobou praxí ověřených učebních pomůcek (čítanky, početnice, procesní schémata atd.) nemá zájem žádné pedagogické nakladatelství uvést do školní praxe a učitelé si je proto stále musí vyrábět sami svépomocí.
   Velmi oceňuji vysokou odbornou úroveň obou lektorek, vstřícný přístup a zájem předat své dlouholeté zkušenosti.
   Závěrem obě lektorky vyjádřily spokojenost s organizačním a technickým zabezpečením celého semináře.

Zpracoval: Ivo Výtisk