Den: 1. 5. 2009

Přednášející: Dr. Jaroslava Svobodová

Tento seminář hodnotím velice pozitivně z hlediska dané metodiky a přístupu paní Svobodové, která má dlouhodobou praxi s dětmi se zdravotním postižením. Vždy mě zaujme zaměření na konkrétní specifické problémy našich dětí - zcela individuální přístup ke každému žákovi, hledání možností jak rozvinout v dítěti, co se v něm "skrývá", přicházet na různé možnosti, podpoření sebevědomí u dítěte a především pohodu (že se ve škole cítím dobře).

Líbil se mi nácvik daných písmenek pomocí pohádek, že se netrvá na přesném tvaru (zúžení písmen, vynechání kličky, časem případné přesnější psaní - když dítě zvládne, přechod na hůlkové písmo, …). Stačí si vzpomenout, jak píšeme my dospělí.

Jsem moc rád, že vše bylo podpořeno příjemným vystupováním. Děkuji za absolvování nejen tohoto semináře.

Ivan