Pravidelné aktivity žáků školy:

V průběhu let činnosti zařízení se formovaly určité pravidelné aktivity, a to jak žáků, tak i školy.

• návštěvy divadelních, vzdělávacích a jiných kulturních akcí
  • účasti na výstavách
  • návštěvy knihoven
  • vánoční besídky
  • mikulášské besídky
  • aktivní účast žáků na různých soutěžích
  • zahradní slavnost k závěru školního roku

Pravidelné akce probíhající mimo školu

Jsou to například:
  • ozdravné pobyty žáků v České republice
  • ozdravné pobyty u moře
  • besedy ve spolupráci se sdružením Podkova
  • akce TV NOVA - Chceme žít s vámi
  • exkurze v rámci výuky
  • návštěva hlavního města Prahy s návštěvou Národního divadla
  • pravidelné návštěvy divadelních představení v průběhu celého roku
  • výchovně vzdělávací koncerty
  • školní výlety jednotlivých tříd školy

Zajištění všech výše uvedených aktivit je mnohdy velmi složité, třeba jen vzhledem k přepravě žáků. Z těchto důvodů využíváme pro potřebné žáky školní automobil Ford Tranzit. Účast žáků školy, například na různých kulturních akcích, považujeme za důležitou součást naší výchovně-vzdělávací péče. Organizace ozdravných pobytů, výletů a dalších akcí mimo Ostravu je taktéž velmi náročná, a to nejen po stránce organizační, ale i po stránce samostatné náplně a zajištění celodenní péče o žáky. Na druhé straně mají tyto aktivity nesmírný dopad, a to jak na rozvoj žáků, například na jejich samostatnost, na získávání nových zkušeností, zážitků, vědomostí, ale i pro pedagogy a vychovatele jsou tyto aktivity důležitou zkušeností a možností jak své žáky poznat a mnohdy i ocenit.